Rogowiec, ul. św. Barbary 3,
97-400 Bełchatów, skr. poczt. 100

AKTUALNOŚCI

KONSULTACJE WAŻNYCH DOKUMENTÓW ZWIĄZANYCH Z TRANSFORMACJĄ!!!

 

Szanowni Państwo, ZZ KADRA KWB Bełchatów udostępnia do zapoznania się dwa ważne dokumenty:

 

  1. „Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce. Wydzielanie wytwórczych aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa”.
  2. Projekt „Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego”.

 

Autorem pierwszego dokumentu jest Ministerstwo Aktywów Państwowych i dotyczy on zamierzeń utworzenia podmiotu o nazwie Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Podmiot ten ma powstać z wydzielonych tzw. „aktywów węglowych” ze spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Drugi dokument to projekt związany z tematyką sprawiedliwej transformacji i terytorium naszego województwa, które w sposób szczególny zostanie dotknięte skutkami transformacji związanej
z podjętym celem redukcji emisji CO2 do atmosfery.    

Prosimy Członków Związku o zapoznanie się z przedmiotowymi dokumentami i przesłanie swoich uwag i spostrzeżeń do dnia 18.06.2021r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PLIKI DO POBRANIA:

 

Terytorialny plan sprawiedliwej transformacji województwa łódzkiego - PDF

Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce Wydzielenie wytwórczych aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa - PDF